Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Bezpieczna szkoła

Drukuj PDF

W roku szkolnym 2004/2005 Ośrodek przystąpił do Akcji „Bezpieczna szkoła”, w ramach inicjatyw profilaktycznych realizowanych przez Zespół Profilaktyki Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, adresowanych do szkół naszego województwa. Celem było promowanie szczególnej aktywności w zakresie profilaktyki i szerzenia zasad bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych – ocenie podlegały działania profilaktyczne prowadzone w placówce oraz elementy związane z fizycznym bezpieczeństwem dzieci i młodzieży przebywających na terenie szkoły. Koordynatorem Akcji w naszym Ośrodku była pedagog, Wiesława Kleszczewska-Pietrzak.

Nasz Ośrodek znalazł się w gronie laureatów tej edycji Akcji „Bezpieczna szkoła” i został uhonorowany dyplomem za inicjatywy w zakresie profilaktyki przez Wojewodę Zachodniopomorskiego na uroczystości, która odbyła się 13 września 2005r. w Szczecinie, w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W chwilę po odebraniu dyplomu (wraz z organizatorami Akcji oraz przedstawicielkami uhonorowanej podobnym dyplomem SP Nr 1 w Świnoujściu).


Ogólnopolski Konkurs pod hasłem "Bezpieczna szkoła - Bezpieczni uczniowie"

W dniach od 8 lutego do 15 kwietnia 2005r. trwał Ogólnopolski Konkurs pod hasłem "Bezpieczna szkoła - Bezpieczni uczniowie", organizowany przez Firmę ProgMan Software - producenta oprogramowania dla oświaty. Patronat nad konkursem objęła Fundacja Dzieci Niczyje wraz z Polskim Portalem Edukacyjnym Interklasa, patronat medialny objął "Dyrektor Szkoły" oraz miesięcznik "Samorząd Europejski". Koordynatorem Konkursu został portal edukacyjny www.eduForum.pl. Konkurs skierowany był do nauczycieli i pedagogów wszystkich szkół, ośrodków wychowawczych i poradni psychologiczno-pedagogicznych. Zadaniem konkursowym było przygotowanie oryginalnego scenariusza lekcji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szkole, który miał dotyczyć jednego z trzech obszarów:

  1. Przemoc i agresja wśród uczniów,
  2. Internet a uczniowie,
  3. Edukacja komunikacyjna dzieci i młodzieży.

Kryteriami oceny nadesłanych prac było: przejrzyste przedstawienie treści omawianego zagadnienia, konstruktywne i nowatorskie podejście do rozwišzania problemu oraz skuteczność przekazu. Do konkursu zgłoszone zostały 123 prace, z których jedna otrzymała nagrodę główną, a pięć wyróżniono. Wśród wyróżnionych prac znalazł się scenariusz Wiesławy Kleszczewskiej-Pietrzak pt. "Kiedy w szkole dzieje się źle". Scenariusz ten został napisany na kilka lat przed konkursem i wielokrotnie wykorzystywany był w czasie lekcji prowadzonych przez pedagoga w starszych klasach szkoły podstawowej. Scenariusz umieszczony jest w zakładce DO POBRANIA. red. Wiesława Kleszczewska-Pietrzak (pedagog)

 

Znajdź na stronie

Obiekty, z których korzystamy

Statystyka

Odsłon : 234045

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 817 gości