Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zajęcia

Drukuj PDF

ROK 2017/2018

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

W piątek 29 września 2017 roku przedszkolaki z przedszkola w SOSW miały swoje święto - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Rano, po śniadaniu, wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zgromadziły się na dziedzińcu  Ośrodka, gdzie odbyły się krótkie zabawy. Zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy znane układy do piosenek ,,Dzień dobry dzieci", ,,Prawa, lewa". Wykorzystaliśmy chustę animacyjną i balony do tańca przy piosence ,,Tańczą baloniki". Największą radość przedszkolakom sprawiło puszczanie baniek mydlanych. Po tych atrakcjach była jeszcze jedna niespodzianka - wszyscy przemaszerowaliśmy do sali
zabaw MINI CLUB, a tam zabawie nie było końca. Tyle zabawek! Ile atrakcji! Zmęczeni, ale zadowoleni z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do przedszkola na obiadek, który wyiątkowo nam smakował.
Tak ciekawie i wesoło uczciliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA oraz DZIEŃ CHŁOPAKA.
K. Warś
E.Mayko
I. Santorek
O. Gołacka
A. Michalska

 

 

 

 

 

 

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

 

 

W końcu września w ramach ogólnopolskiego programu "Bezpieczne przedszkole" odbyły się dwa etapy zajęć z tej tematyki.

Na pierwszych zajęciach  przedszkolaki poznały (a niektóre przypomniały sobie)  zasady bezpiecznego korzystania z ruchu  pieszego w oparciu o materiał dydaktyczny udostępniony przez Komendę Policji z Gdyni. Zaprezentowany został na tablicy multimedialnej w przedszkolu.

W drugiej części zajęć rytmiczna piosenka "Odblaskowy ruch drogowy" wprowadziła dzieci w bezpieczny "odblaskowy nastrój" pieszego uczestnika ruchu.

Przedszkolaki  ubrane w kamizelki odblaskowe i w  odblaskowe opaski na nodze, rytmicznie i tanecznie uczyły się bezpiecznych zachowań, które mogą się im przydać w drodze do przedszkola.

E.M.

ŚWIĘTO ZMARŁYCH

 

 

W poniedziałek 30 października 2017 roku przedszkolaki z grupy I i III wybrały się ,
pomimo wietrznej pogody, na cmentarz komunalny , aby zapalić znicze na opuszczonych grobach oraz przy pomniku ofiar Katynia i ks. Jerzego Popiełuszki.
W ten sposób rozpoczęliśmy coroczne kultywowanie tradycji obchodzenia Świąt Zmarłych.
K. Warś


 

Narodowe Święto Niepodległości


10 listopada 2017 roku, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki z grupy I i III przemaszerowały ulicami naszego miasta z chorągiewkami biało- czerwonymi  pod pomnik Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej na Plac Słowiański w Świnoujściu. Złożyliśmy pod pomnikiem symboliczne dwie róże - białą i czerwoną.
Chcieliśmy w ten sposób oddać cześć bohaterom walczącym o wolną Polskę.                                              
Katarzyna Warś

 

Mikołaj dla grzecznych dzieci.
Wiadomo, że 6 grudnia przychodzi do grzecznych dzieci Święty Mikołaj. Nasze przedszkolaki są tak grzeczne, że tego dnia spotkały się dwukrotnie z Mikołajem. Rano, w przedszkolu Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki i Reniferka przyszedł zobaczyć jak się uczymy, pracujemy, tańczymy i śpiewamy. Pomagał dzieciom w wykonywaniu różnych zadań, ale za to dzieci pomogły Świętemu w poszukiwania worka z prezentami, który zginął Mikołajowi w czasie dalekiej podróży. Słodkie prezenty odnaleziono i zaprosiliśmy gości z Laponii na słodki poczęstunek i zabawę przy muzyce.
Po południu zostaliśmy zaproszeni wraz z rodzicami na następne spotkanie z Mikołajem do hotelu Trzy Wyspy. Dzięki gościnności i wielkiemu sercu państwa Lidii i Marcina Zająkała mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie o wróżce, która piekła ciasto. Wróżka wraz z lwem, skrzatem, wilkiem przyjechała z teatru Dwukropek w Szczecinie. Po przedstawieniu ponownie dostaliśmy ogromne paczki z niespodziankami i czekał na nas obfity poczęstunek. Jak widać, warto być grzecznym…
A.M.

 

Dzień Pizzy

W piątek 16 lutego 2018 roku przedszkolaki z przedszkola w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Świnoujściu obchodziły Dzień Pizzy. Wyruszyliśmy do pizzerni Da Grasso w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września.
Każde dziecko otrzymało stolnicę, wałek i kawałek ciasta oraz dodatki do własnej pizzy.
Przedszkolaki wytrwale wałkowały ciasto nadając mu kształt okrągłej pizzy. Potem przystąpiły do smarowania jej sosem pomidorowym i układania na niej dodatków do pizzy. Następnie ,,wytwory" małych kucharzy zostały zabrane przez pracowników pizzerni i upieczone w piecu. Po niedługim czasie wróciły do dzieci już upieczone, gotowe do spożycia.
Jaka to była rozkosz dla podniebienia!!!!  Wszystkim przedszkolakom bardzo smakowało. Najedliśmy się do syta i zadowoleni, z pełnymi brzuchami wróciliśmy do naszego przedszkola.
Katarzyna Warś

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Marzec miesiącem zdrowych zębów

 

W marcu obchodzimy Dzień Dentysty (5 marca) oraz Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca). Łącząc te dwie okazje, dnia 19.03.2018 r., zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią pielęgniarkę Grażynę Kardasz, która przeprowadziła ciekawą pogadankę na temat "Jak dbać o nasze zęby". Pani Grażynka przybyła na spotkanie z "Panem Szczęką", któremu dzieci miały możliwość wyczyścić zęby. Dzieci dowiedziały się również kiedy i ile razy trzeba myć zęby i co należy jeść i pić, aby zęby były zdrowe, mocne i śnieżnobiałe. Dziękujemy pani Grażynie za wspaniałą pogadankę. I. S.


GALERIA ZDJĘĆ

 

Znajdź na stronie

Obiekty, z których korzystamy

Statystyka

Odsłon : 234047

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1003 gości