Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zajęcia przy muzyce

Drukuj PDF

Koło zainteresowań "Zajęcia przy muzyce" powstało w 2010r. Uczestnikami tych zajęć są chętni uczniowie ze szkoły podstawowej, SPP, gimnazjum i szkoły zawodowej mieszkający w internacie, jak i przychodzący z miasta. Na zajęciach bawimy się muzyką i do muzyki. Uczymy się poloneza, różnych tańców europejskich, tańczymy do muzyki ludowej, KLANZY, tańców współczesnych oraz ćwiczymy choreografię do utworów muzyki klasycznej. Nasze muzyczne doświadczenie mamy okazję zaprezentować społeczności uczniowskiej na uroczystościach szkolnych z różnych okazji, a na próbach świetnie spędzamy czas. Do naszego grona zapraszamy nowe chętne osoby, gdyż są to zajęcia otwarte.

Dziecko niepełnosprawne ma niewiele okazji, by być podziwianym,oklaskiwanym.Terapia poprzez muzykę jest jednym ze sposobów odkrywania i rozwijania w każdym naszym uczniutego, co jest w nim najlepsze. Pozwala na kształcenie zainteresowań, zamiłowań, potrzeby kontaktu ze sztuką.Zajęcia przy muzyce ułatwiają ekspresję uczuć dziecka, kształtują i doskonalą umiejętności ruchowe, manualne,doskonalą współdziałanie w grupie. Rozwijają także pamięć, koncentrację, koordynację wzrokowo - słuchowo - ruchową. W zajęciach artystycznych mogą uczestniczyć zarówno dzieci nieśmiałe, zahamowane, jak też nadpobudliwe psychoruchowo, z wadami wymowy i różnymi zaburzeniami sprzężonymi. Poprzez wspólną zabawę i pracę udaje się rozbudzać w nich to, co indywidualne i niepowtarzalne.

ZAŁOŻENIA  W PLANIE  PRACY KOŁA MUZYCZNEGO

Zajęcia przy muzyce będą  opierały się na następujących formach aktywności dzieci:

•    Śpiew i aktywne słuchanie muzyki
Podczas śpiewu i  aktywnego słuchania muzyki metodą Batii Strauss uczestnicy kształtują  postawę estetyczną, obserwują rytm , metrum, linię melodyczną ,tempo, dynamikę, budowę /części , powtórzenia ,kontrasty /,charakter i nastrój w celu świadomej percepcji utworu muzycznego z wykorzystaniem utworów muzyki klasycznej

•    Ruch przy muzyce w tym formy taneczne
W działaniach zajęć zaplanowano ukierunkowanie rozwijania całkowicie swobodnej wypowiedzi ruchowej inspirowanej piosenką lub nastrojowym akompaniamentem oraz systematyczne przemyślane działania prowadzące do podporządkowania ruchów rytmowi muzyki. Należą tu zabawy ruchowe przy akompaniamencie instrumentu i z wykorzystaniem rekwizytów oraz znane utwory muzyki współczesnej i klasycznej

•    Gra na instrumentach
Celem gry na instrumentach jest kształtowanie wrażliwości na barwę , rozwijanie poczucia rytmu, zaobserwowania w praktycznym działaniu różnicy wysokości dźwięków, kierunku melodii, rozwijania wyobraźni muzycznej i inwencji twórczej. Wykorzystane zostaną melodie ludowe i muzyka współczesna .
Prowadzące Agnieszka Grodnicka , Ewa Mayko
Na zajęcia zaprasza prowadząca Ewa Mayko

 

Koło zainteresowań „Zajęcia przy muzyce” powstało w 2010 r. Uczestnikami tych zajęć są chętni

uczniowie ze szkoły podstawowej , SPP, gimnazjum i szkoły zawodowej mieszkający w internacie ,

jak i przychodzący z miasta. Na zajęciach bawimy się muzyką i do muzyki .Uczymy się poloneza ,

różnych tańców europejskich ,tańczymy do muzyki ludowej , KLANZY, tańców współczesnych oraz

ćwiczymy choreografię do utworów muzyki klasycznej. Nasze muzyczne doświadczenie mamy

okazję zaprezentować społeczności uczniowskiej na uroczystościach szkolnych z różnych okazji ,a

na próbach świetnie spędzamy czas. Do naszego grona zapraszamy nowe chętne osoby , gdyż są

to zajęcia otwarte. Zajęcia odbywaja się we środy od 18:30-19:30 w sali gimnastycznej w budynku

szkoły.

Na zajęcia zaprasza prowadząca Ewa Mayko J
 

Znajdź na stronie

Obiekty, z których korzystamy

Statystyka

Odsłon : 253620

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości