Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

ZET a

Drukuj PDF

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018


W roku szkolnym 2017/2018  zespoły edukacyjno-terapeutyczne “A” i “B”  gimnazjum zostały podzielone zgodnie z poziomem na danym etapie edukacyjnym. I tak klasa II to ZET “A”, której wychowawczynią jest pani Agnieszka Grodnicka, a klasa III to ZET “B”, której wychowawcą jest pan Edward Lelek.
Poza tym to co najważniejsze się nie zmieniło - nadal lubimy przychodzić do szkoły!
W tym roku czeka nas wiele wyzwań oraz atrakcji, ale i trudu, żeby w końcu dotrzeć  z uśmiechem na twarzy do stacji z napisem wakacje.
AG

Uczniami Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego „A” Gimnazjum w naszym Ośrodku są na podstawie Orzeczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej absolwenci sześcioletniej szkoły podstawowej. Wymagania edukacyjne dostosowane są do możliwości każdego ucznia. Nadrzędnym celem pracy pedagogicznej jest przygotowanie młodzieży do życia w społeczeństwie. Dlatego nauka w gimnazjum to nie tylko lekcje. Uczniowie uczestniczą w licznych wycieczkach, zajęciach organizowanych w terenie oraz w pracowni kucharskiej, gdzie nabywają ważne dla dalszej nauki i przyszłego życia kompetencje. W Ośrodku mogą skorzystać z siłowni i pracowni komputerowej. Uczęszczają na wybrane przez siebie koła zainteresowań, biorą udział w wielu konkursach.
Młodzież może liczyć też na pomoc psychologa, pedagoga i logopedy. Dla potrzebujących organizowane są zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, stymulacji słuchu i biofeedbacku.
Przy rozwiązywaniu różnorodnych problemów nauczyciele współpracują z rodzicami i specjalistami zatrudnionymi w szkole.
Po ukończeniu Gimnazjum uczniowie mogą dalej kształcić się i zdobywać nowe umiejętności w Szkole Przysposabiającej do Pracy.

 

Znajdź na stronie

Obiekty, z których korzystamy

Statystyka

Odsłon : 200666

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości