Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

ZET a

Drukuj PDF

Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny „A” Szkoły Podstawowej tworzy pięciu chłopców. Chociaż uczniowie są zróżnicowani wiekowo tworzą dość zgrany zespół klasowy. Oprócz zdobywania przez uczniów  podstawowych umiejętności szkolnych, ważne jest również rozwijanie ich samodzielności i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach. Dlatego do programu wprowadziłam zajęcia kulinarne, w czasie których uczymy się przyrządzać proste dania, a  chcąc zaspokoić drzemiącą w nich ciekawość świata, wykonujemy łatwe eksperymenty z różnymi przedmiotami. Lubimy też wycieczki i wyjścia, dzięki którym lepiej poznajemy nasze miasto, jego okolice i integrujemy się jako klasa.  
Z. Leciej

 

Rok szkolny 2016/17

We wtorek 25 października nasza klasa wzięła udział w przestawieniu teatralnym w Bibliotece Miejskiej. Aktorzy ze Szczecina przedstawili w sposób humorystyczny spektakl pt.” Porządki jesienne”.  Teatrzyk podobał się nam i w przyszłości chętnie weźmiemy udział w kolejnym przedstawieniu.

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych nasza klasa we czwartek 27 października udała się na cmentarz. Mimo niesprzyjającej pogody udało nam się zapalić znicze na grobach naszych bliskich oraz zaniedbanych grobach dziecięcych. Korzystając z ogólnodostępnych narzędzi znajdujących się na cmentarzu wysprzątaliśmy jeden zaniedbany grób.
Pamiętaliśmy również o tych wszystkich, którzy nie powrócili z morza. W środę 2 listopada udaliśmy się na plażę i również  tam zapaliliśmy symboliczny znicz.
Z. Leciej

W październiku pod patronatem Agencji  Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odbył się w naszym Ośrodku konkurs plastyczny o tematyce morskiej.  W tym konkursie prace Eryka i Maksa otrzymały wyróżnienie.  Na prośbę patrona konkursu trzy prace zostały przesłane do Warszawy i być może ukażą się w kalendarzu Agencji. Wśród tych prac znalazła się ta, którą wykonał Maks. Z niecierpliwością czekamy na ukazanie się tego kalendarza. Może będzie w nim praca naszego ucznia. Byłoby fajnie.
Wychowawca klasy

We wtorek 22 listopada odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Niestety nasz główny bohater Kuba zachorował i nie mógł uczestniczyć w tej uroczystości, ale my tam byliśmy i bardzo nam się podobało. Pierwszaki poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami i bardzo ładnie zaprezentowały  się ze swoimi wierszykami i piosenkami. Brawo.
Wychowawca klasy

 

30.11.2016r.
Każdy z nas chciałby wiedzieć, co go czeka w przyszłości. Chcąc poznać odpowiedź na to pytanie 30 listopada zorganizowaliśmy  klasowe andrzejki. Już wiemy kim będziemy w przyszłości i jak będzie wyglądało nasze życie. Ponieważ wróżby były dla nas pomyślne, czekamy na ich spełnienie.
W andrzejki do naszej klasy doszła nowa uczennica Amelka. Chcielibyśmy, żeby czuła się z nami dobrze i mamy nadzieję, że tak właśnie  będzie.

06.12.2016r.
Przez cały rok staraliśmy się być  w miarę grzeczni i dlatego  6 grudnia z niecierpliwością czekaliśmy na pojawienie się Mikołaja. Okazało się, że nasze dobre całoroczne zachowanie to jednak  za mało. Żeby dostać prezent od Mikołaja musieliśmy jeszcze, razem z naszymi kolegami z ZE-T „B”, wykonać kilka zadań. Na szczęście nie były one trudne, więc daliśmy radę.

19.12.2016r.
Ponieważ  na co dzień dość daleko nam do bycia aniołami, postanowiliśmy chociaż przed świętami przybliżyć sobie tę postać i zabraliśmy się do wykonania anioła z gipsu. Na razie jest on  jeszcze w fazie wykańczania, ale już nam się podoba. Jak wyschnie, to go pomalujemy i pokażemy efekt końcowy.

WYCIECZKA NA PROM

DZIEŃ WODY

W Światowy Dzień Wody (22 marca) postanowiliśmy pobawić się wodą i wykonaliśmy kilka eksperymentów wodnych. Zobaczyliśmy, jak szklanka pełna wody odwrócona do góry nogami trzyma kartkę. Sprawdzaliśmy co rozpuszcza się w wodzie, a co nie. Było też magiczne jajko pływające po powierzchni wody w słoiku. Udało nam się wrzucić do wypełnionej po brzegi wodą szklanki ponad 100 szpilek. Najefektowniejszym  eksperymentem był wulkan, którego "lawa" zalała nam pół stołu i wywołała u nas "efekt wow". Było fajnie. Kiedyś to powtórzymy.
Z.L.


KONKURS PLASTYCZNY

Dzisiaj (10. 04) pani Kasia podała wyniki konkursu plastycznego na ilustrację lub okładkę książki. My wykonaliśmy obrazek  Kubusia Puchatka techniką collage. Nasza praca konkursowa bardzo nam się podobała.  Okazało się, że komisji konkursowej również. Zajęliśmy I miejsce w kategorii klas IV-VI. Wielkie brawa dla twórców tego sukcesu: Amelii, Eryka i Maksa.
Z.L.

 

 

 

Rok szkolny 2017/2018

 

W roku szkolnym 2017/2018  przyszło nam się uczyć w nieco zmienionym składzie. Z naszej klasy do dwóch innych klas odeszli Łukasz i Kuba B. Zostaliśmy w czwórkę: Amelka, Eryk, Maks i Kuba. Poza zmniejszonym składem osobowym klasy, cała reszta pozostaje bez zmian.

 

Z. L

 

 

Tydzień od 13 do 17 listopada to dla naszej klasy „Tydzień spotkań teatralnych”. Dzięki uprzejmości pana G.  Piwko z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch przedstawieniach teatralnych. We wtorek 14 listopada oglądaliśmy spektakl pod tytułem „Karolcia”, a dwa dni później „Pana Kleksa”. Oba przedstawienia bardzo nam się podobały. Natomiast w piątek oglądaliśmy występy koła teatralnego z naszego Ośrodka. Też było fajnie. Nawet sobie potańczyliśmy.


Czary – mary
Każdy z nas chciałby wiedzieć co go czeka w przyszłości. Chcąc zaspokoić swoją ciekawość, urządziliśmy sobie razem z klasą SPP andrzejki. Dzięki wróżbom wiemy, jaki będzie nasz zawód, znamy imiona naszych przyszłych mężów i żon,  dowiedzieliśmy się też  czego powinniśmy unikać i co nas czeka w najbliższym czasie.  Ciekawe, która z tych wróżb się spełni.  Te dobre mogłyby   się spełnić wszystkim, a te mniej fajne niech nie spełniają  się nigdy.  I tego sobie życzymy.

 

Wizyta w sali zabaw
Korzystając z możliwości bezpłatnego wejścia do sali zabaw „Mini Club” zrobiliśmy sobie prezent mikołajkowy i  5 grudnia wybraliśmy się tam, aby wyładować  rozpierającą nas energię. Okazało się, że trochę urośliśmy i samochody są raczej już nie dla nas. Chłopcy  jednak tak łatwo nie odpuszczali i próbowali nimi jeździć  na różne, im tylko znane sposoby. W końcu jednak dali za wygraną. Zjeżdżanie na zjeżdżalniach, skakanie na trampolinie, zagrzebywanie się w piłeczkach w basenie z kulkami i inne atrakcje sprawiły, że fajnie spędziliśmy tam czas.  Bardzo dziękujemy.

 

x

Wyjście do kina

W przeddzień walentynek całą klasą wybraliśmy się do kina na film pt. „Pszczółka Maja miodowe igrzyska”.  Podziwialiśmy szalone i zabawne przygody najsłynniejszej pszczółki świata oraz  jej drużyny. Po raz pierwszy oglądaliśmy film w tak komfortowych warunkach- byliśmy jedynymi widzami i mieliśmy całą salę do naszej dyspozycji.  Było fajnie !
Z. L

 

 

 

 

 

 

 

 

x

 

Znajdź na stronie

Obiekty, z których korzystamy

Statystyka

Odsłon : 198690

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości