Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

kl. I-III

Drukuj PDF

Rok szkolny 2016/2017 Klasy I-II-III Szkoła Podstawowa


W bieżącym roku szkolnym powstała klasa łączona I-II-III dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Uczniowie realizują podstawę programową kształcenia ogólnego, czyli uczą się takich samych przedmiotów jak w szkole masowej. Zajęcia z informatyki odbywają się  w pracowni komputerowej. Program nauczania dostosowywany jest do możliwości poznawczych uczniów. Uczniowie objęci są troskliwą i fachową opieką nauczyciela oligofrenopedagoga oraz specjalistów. Podstawą kształcenia uczniów są programy dostosowane do ich możliwości intelektualnych oraz odpowiednio stosowane różnorodne metody pracy. Dzięki temu zapewniamy uczniom wszechstronny rozwój oraz stwarzamy możliwość współdziałania z rówieśnikami. Nasi wychowankowie uczestniczą w zajęciach  rewalidacyjnych: integracji sensorycznej (SI), korekty wad mowy, korekcji wad postawy, biofeedback, treningu Johansenna, dogoterapii, stymulacji procesów poznawczych, muzykoterapii. Mogą również rozwijać swoje zainteresowania taneczne i sportowe. Wszyscy uczniowie  uczestniczą w życiu szkoły, biorąc udział w różnego rodzaju uroczystościach, imprezach i apelach. Rodzice mogą liczyć na wsparcie pedagoga, psychologa.
M.Ż.Święto Niepodległości w klasach I-II-III SP
Dnia 10.11.2016 r. uczniowie klas I-II-III szkoły podstawowej uczestniczyli w szkolnej uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość składała się z trzech części. W pierwszej części uczniowie obejrzeli film pt." Polak Mały" i omówili treść filmu. W drugiej części rozwiązywali łamigłówki, wypełniali karty pracy i pod kierunkiem nauczyciela wykonali biało-czerwone kokardy. W trzeciej części uroczystości uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych z seniorami. M.Ż.

Światowy Dzień Tolerancji
16 listopada klasa I-II-III SP obchodziła Dzień Tolerancji. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez pana W. Pietrzaka. Oglądali filmy o tolerancji i jej braku. Efektem spotkania i lekcji z wychowawcą były piękne konkursowe prace. Zobaczcie sami...
M.Ż.

Wielkie Święto w klasie I-III
22 listopada 2016 r. odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów z klasy I SP oraz I ZET „A” i ZET”B”.  Troje  pierwszoklasistów musiało wykonać zadania przygotowane przez nauczycieli. Wszyscy wykonali prawidłowo swoje zadania. Starsi koledzy i koleżanki z klas II i III SP przygotowali część artystyczną pod kierunkiem wychowawczyni pani Marioli Żołnieruk. Część muzyczną przygotowała pani Ewa Mayko - uczniowie wykonali piosenkę z instrumentami i taniec z  kolorowymi chustami. Składanie uroczystego przyrzeczenia było ogromnym przeżyciem nie tylko dla pierwszoklasistów, ale również dla ich kolegów i koleżanek. Każdy pasowany  uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.  Uwieńczeniem uroczystości był wspaniały tort przygotowany przez mamę ucznia z klasy III oraz poczęstunek przygotowany przez klasową Radę Rodziców.
M. Żołnieruk

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w klasie I-III SP
Uczniowie klasy I-III SP przyłączyli się do akcji WOŚP organizowanej w Ośrodku i upiekli ciasto. Ciasto   zostało sprzedane, a dochód ze sprzedaży zasilił konto WOŚP. Uczniowie byli bardzo dumni ze swojego wypieku, ponieważ każdy  miał swój udział w jego tworzeniu. Następne ciasto pieczemy na zabawę karnawałową.

Konkurs recytatorski

Dnia 21 marca odbył się w klasie I-III SP długo wyczekiwany konkurs recytatorski pod hasłem “Witamy wiosnę”.  Uczniowie zaprezentowali wyuczone wiersze o tematyce wiosennej przed komisją składającą się z pani Dyrektor Ośrodka, pani pedagog i nauczyciela ZET oraz przed zaproszonymi rodzicami i kolegami z Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego Gimnazjum. Komisja po wysłuchaniu recytacji wyłoniła pięciu laureatów, którzy zaprezentują swoje wiersze podczas ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego. M.Ż

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W pracowni gastronomicznej

Dnia 6 kwietnia uczniowie klas I-III SP  zostali zaproszeni przez panią Sylwię Kruk do pracowni gastronomicznej. Pod okiem koleżanek z klasy III wz przygotowali ciasto na placuszki pancakes, które następnie smażyli. Uczniowie byli bardzo zdyscyplinowani, przestrzegali zasad bezpieczeństwa podczas obsługi urządzeń elektrycznych. Oczywiście najfajniejszym momentem była degustacja usmażonych pyszności, które znikały w mig z talerzy. Dziękujemy pani Sylwii i uczennicom klasy III wz za zaproszenie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kulinarnych.  M. Ż.

Urodziny ADRIANA

21 kwietnia swoje 10-te urodziny obchodził Adrian. Był tort z dziesięcioma świeczkami, które udało się Adrianowi zdmuchnąć  bez trudu. Koledzy i koleżanki po złożeniu życzeń, zaśpiewali jubilatowi  100 LAT! Przy wspólnym stole zjedliśmy pyszny tort.  M.Ż.

 

Przedstawienie teatralne

 

W dniu 08.05.2017 r. z okazji 14. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, uczniowie kl.I-III SP uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie, wystawionym w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujsciu. Spektakl  promował ekologię i zdrowie. Główny bohater wróbelek Elemelek, jego mama i babcia w zabawny sposób, poprzez piosenki i rymowany tekst, przybliżył dzieciom tak ważne tematy. Nasi uczniowie bardzo chętnie zgłaszali się do przygotowanych przez aktorów konkursów. Na koniec każdy otrzymał słodki upominek. M. Ż.

PIKNIK Z KSIĄŻKĄ

 

W poniedziałek 19 czerwca klasa I-III SP uczestniczyła w pikniku zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Świnoujściu. Na młodych czytelników czekało wiele atrakcji: oglądanie książeczek, słuchanie czytanych bajek i opowiadań, zabawy ruchowe przy muzyce oraz rysowanie bohaterów słuchanych bajek i opowiadań. Każdy uczestnik pikniku otrzymał też "coś słodkiego". Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę. M.Ż

 

ROK SZKOLNY 2017/2018


W roku szkolnym 2017/2018 , klasa łączona I-III została podzielona na klasę I-II i klasę III . Wychowawcą klasy I-II została pani Mariola Żołnieruk , a klasy III pani Iwona Stasiak.


W dniu 18 września najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej skorzystali z zaproszenia Biblioteki Miejskiej w Świnoujściu i obejrzeli spektakl  teatralny ,,Dary jesieni’’ przygotowany przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. Była to bardzo ciekawa lekcja o bezpieczeństwie  w drodze do szkoły i przedszkola.  Jeden z bohaterów, niesforny chłopiec, uczył się wraz z dziećmi zasad poruszania się po  chodniku,  przechodzenia przez ulicę, a nawet kulturalnego zachowania w  autobusie.  Aktorzy w  humorystyczny sposób przekazywali dzieciom ważne wiadomości i w zabawie pokazywali praktyczne umiejętności. Wszystkie dzieci radośnie śpiewały i  chętnie pomagały nowemu koledze w zdobywaniu wiedzy  o bezpieczeństwie na drodze. Mamy nadzieję, że na długo zapamiętają tę lekcję.
iwosta

Wycieczka na “ Wyspę Skarbów”
Dnia 28 września uczniowie klas  I-II, III, ZET “a”, ZET “ c” szkoły podstawowej  wraz z nauczycielami, udali się na wycieczkę na tajemniczą “Wyspę skarbów “. Świetna pogoda sprzyjała wspaniałej zabawie zorganizowanej przez animatora. Uczniowie podzieleni na zespoły szukali ukrytego skarbu, przebiegali  na czas przez tor przeszkód , rzucali kulami do celu, jeździli na “miotle” oraz mieli sposobność karmienia królików i świnek morskich. Ci, którzy mieli ochotę mogli poskakać na trampolinie lub wspiąć się na wieżę obserwacyjną. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni. Pożegnały nas ukryte diabełki. M Ż

GALERIA ZDJĘĆ

 

02.10.2017 Dzień Głośnego Czytania
W poniedziałek klasy I-II, III , ZET „C” zostały zaproszone do biblioteki szkoły podstawowej nr 6 na Dzień Głośnego Czytania. Panie pracujące w bibliotece przygotowały bajkową scenografię do wierszy Ewy Szelburg – Zarembiny z okazji 30. rocznicy śmierci poetki.  Uczniowie z przejęciem  słuchali wybranych wierszy , odpowiadali na zadawane pytania. Wszystkim uczniom bardzo podobała się taka forma przekazu wierszy.


 

Znajdź na stronie

Obiekty, z których korzystamy

Statystyka

Odsłon : 198697

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości