Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Grupa II

Drukuj PDF

Informacja  o grupie wychowawczej II w roku szkolnym 2017/18

Grupa II liczy sześciu najstarszych wychowanków w wieku 17-20 lat.
1 wychowanek uczęszcza do kl. I Wielobranżowej SzkołyZawodowejI Stopnia
2 wychowanków uczęszcza do kl. II Szkoły Przysposabiającej do Pracy
1 wychowanek uczęszcza do kl. III Szkoły Przysposabiającej do Pracy
2 wychowanków uczęszcza do kl. II Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej
W grupie pracuje 3 wychowawców: Ewa Hrypińska, Ewa Derlikiewicz i Wojciech Bambrowicz.
Chłopcy uczestniczą w wielu oferowanych formach zajęć. Czas wolny spędzają zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Trzech z nich systematycznie uczęszcza na salkę treningową znajdującą się w Ośrodku i proponującą zindywidualizowane  formy aktywności fizycznej przy ciekawej muzyce. Inni chętnie słuchają muzyki, oglądają filmy, korzystają z zasobów internetowych oraz popularnych gier planszowych. Są samodzielni w załatwianiu spraw osobistych. Korzystają z uroków miasta podczas spacerów i wyjść – dostrzegają jego walory, niektórzy wiążą z nim przyszłość. Potrafią się angażować w prace społecznie użyteczne na rzecz Ośrodka. Dokonują drobnych napraw pod okiem Pana konserwatora, wspomagają Panie w kuchni przy przenoszeniu cięższych rzeczy, nie odmawiają pomocy, gdy ktoś poprosi ich o wsparcie. Są dobrze zorganizowani- potrafią włączyć się w pomoc w przygotowaniu  imprez o charakterze ogólnoośrodkowym. Ich zainteresowania osobiste przekładają się na pomoc w zorganizowaniu nagłośnienia i doborze muzyki przy imprezach kulturalno- rozrywkowych. Codziennie dbają o estetykę swoich pomieszczeń wykonując prace porządkowe. Wykonują wiele prac plastyczno – manualnych służących ozdobie pomieszczeń, na konkursy, jako okolicznościowe upominki. Corocznie wykonują kartki wielkanocne, bożonarodzeniowe, z okazji Dnia Kobiet, Dnia KEN.
Grupa II w miesiącu październiku była organizatorem  cyklicznej imprezy dla całej społeczności Ośrodka „Powitanie jesieni z profilaktykę” pod hasłem „Jesienne sposoby  na zachowanie zdrowia i urody”.
W roku szkolnym 2017/18 wychowankowie aktywnie włączają się w przygotowanie kartek z okazji Świąt Bożego Narodzenia zarówno dla osób i instytucji współpracujących, jak i na kiermasz świąteczny.
Od kilku lat grupa współpracuje ze świetlicą środowiskową CARITAS. W tym roku doszło już do spotkania przy wspólnym grillu na zakończenie lata, na imprezie powitania jesieni i wielu wizytach wynikających z obopólnych chęci.
ED

 

Znajdź na stronie

Obiekty, z których korzystamy

Statystyka

Odsłon : 198714

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Pajacyk, Okruszek, Polskie Serce, Habitat, Marzenia - Kliknij i Pomóż