Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Współpraca zagraniczna

Spotkania 2015/2016/2017/2018/2019

Drukuj PDF

BAJKI W ZIRCHOW

22 października młodzież obu klas SPP z wychowawczyniami brała udział w jesiennym spotkaniu w Zirchow. Tematem zajęć były bajki i baśnie przedstawione przez uczniów różnych klas. Niektóre były poważne, inne przerobione "na wesoło", jeszcze inne w wersji muzycznej. Po spotkaniu teatralnym odbyliśmy wspólny spacer w okolicach zalewu i wróciliśmy na szkolną dyskotekę i obiad. Spotkanie było bardzo udane, mimo braku znajomości języka doskonale porozumiewaliśmy się za pomocą gestów i min. Muzyka i taniec nie miały żadnych granic i barier językowych. A.M., R.K.

 

 

 

 

Kalendarz imprez w ramach współpracy polsko – niemieckiej w roku szkolnym 2015/16

1.13.10. – wycieczka piesza – Ahlbeck - Festiwal rzeźb piaskowych, godz.10.00
2.22.10. – Jesienne święto – Zirchow – wykonywanie różnych prac plastycznych związanych z oglądanymi figurami piaskowymi – postacie z bajek, baśni, legend.
3.25.11. –  dzień prewencji zdrowotnej – Młodzieżowe Dni Filmowe -  kreatywny projekt wraz ze wsparciem  CJD jako organizatora) – konkurs plastyczny, spotkanie dotyczące problemów dorastania pt. „Moje kroki w dorosłość”.
4.Wspólny dzień projektów – czas przedświąteczny z uczniami wyższych klas, temat: świąteczne zwyczaje w Niemczech/w Polsce (przygotowywanie  prezentów, słuchanie i  nauka piosenek)
5.Turniej piłki nożnej – maj 2016 – Świnoujście, stadion. Planowane zaproszenie grupy uczniów z Zirchow i Anklam.
6.Wspólna lekcja – pływanie (gry sztafetowe, konkursy) - termy bałtyckie – Ahlbeck – pierwsza połowa marca.
7.Wspólna lekcja – wymiana przepisów (klasa M) – my pojedziemy do Zirchow – my mamy ustalić termin – może koniec maja/początek czerwca.
8.Dzień prewencji zdrowia w szkole w Zirchow w drugim semestrze  ze wsparciem CJD .
9.„Wiem, potrafię, zrobię”  - VI edycja dla młodzieży starszej z udziałem Warsztatów Terapii Zajęciowej. – maj 2016

 

Festiwal Rzeźb Piaskowych

13 października grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Ahlbecku na wystawę "Festiwal Rzeźb Piaskowych na zaproszenie szkoły z Zirchow. Motywem tegorocznej wystawy były postacie z bajek, baśni i legend różnych narodów. Za tydzień odbędzie się spotkanie na terenie szkoły i wspólnie będziemy opracowywać temat za pomocą materiałów plastycznych i inscenizacji. Rzeźby zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Po zwiedzaniu można było kolorować ilustracje z postaciami z baśni i rozwiązać quiz ze znajomości. A.M.

Rok 2016/2017

27 września po raz drugi szkoła w Zirchow zaprosiła uczniów klasy SPP A na zwiedzanie wystawy rzeźb piaskowych w Ahlbecku. Wybraliśmy się tam pieszo, pogoda sprzyjała długiemu marszowi do granicy. Razem z naszymi kolegami z Zirchow i opiekunami oglądaliśmy wielkie budowle z piasku przedstawiające najbardziej charakterystyczne obiekty z wszystkich zakątków świata. Widzieliśmy więc wieżę Eiffla, krzywą wieżę w Pizie, Big Bena z Londynu. Były też piramidy z Egiptu i nasza kopalnia soli w Wieliczce. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich transsyberyjski ekspres wyjeżdżający z tunelu górskiego. Wystawa jest tak piękna, że polecamy ją wszystkim. R. K. A. M.

 

 

TERMY

15 listopada sześcioro uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami zostało zaproszonych na zajęcia sportowe do term w Ahlbecku. Polsko - niemiecka grupa młodzieży ćwiczyła  w ciepłych wodach termalnych basenu pod okiem instruktora z Niemiec. Po ćwiczeniach przyszedł czas na zabawę - skorzystaliśmy z innych atrakcji na basenie, takich jak: zjeżdżalnia, masaże wodne, kąpiel w basenie solankowym. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie a innym polecamy wizytę w termach.
A.M., G.B.K.

 

 

 

Polsko-niemiecki projekt „Młodzieżowe Dni Filmowe na temat miłości, partnerstwa i rodziny”

oraz „Budowa drewniana” od 15 do 24 maja 2017 r. w szkole w Wolgaście

Stowarzyszenie CJD Insel Usedom-Zinnowitz razem ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w  Świnoujściu  organizują kolejny polsko-niemiecki projekt kreatywny, który odbędzie się od 15 do 24 maja 2017 w szkole specjalnej im. Janusza Korczaka w Wolgaście. W projekcie weźmie udział ok. 60 uczniów z obu szkół.
W celu przygotowania do projektu już przeprowadzono zajęcia profilaktyki zdrowotnej z polskimi i niemieckimi uczniami, podczas których zainicjowano konkurs na kreatywną kartkę. Uczniowie przygotowali plakaty, rysunki i kolaży nt. „Jak wygląda moje życie za 5 lat?”
Projekt „Młodzieżowe Dni Filmowe” zawiera również kilkudniowe warsztaty budowy drewnianej, które przeprowadzane będą przez pana Raika Vicenta, znanego nie tylko w naszym regionie rzeźbiarza i pedagoga. Pan Vicent razem z uczniami przygotowuje drewniane figury nt. „Janusz Korczak z punktu widzenia polskich i niemieckich uczniów”. Szkoła ze Świnoujścia otrzyma wykonaną przez rzeźbiarza i uczniów dębową ławkę, która będzie umieszczona na dziedzińcu Ośrodka.
Punktem kulminacyjnym w projekcie  jest dzień filmu i praktycznych działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej, który odbędzie się w piątek, 19 maja 2017 od godz. 8.00-12.30. Uczniowie zajmą się tym tematem przy stoiskach edukacyjnych, prowadzonych przez przedstawicieli CJD oraz innych organizacji z regionu. Ponadto będzie wyświetlany film prewencyjny z późniejszym omówieniem.

Celem projektu jest aby młodzież z Polski, z Niemiec i innych krajów poznała się i wzajemnie  akceptowała poprzez wspólne kreatywne działanie i przez komunikację. Organizatorami prowadzącymi przedsięwzięcie są Tatjana Hindenburg CJD Insel Usedom-Zinnowitz i Frank Zimmermann Gesundheitliche Prävention. Na zdjęciu praca z pierwszego dnia projektu.

 

Jesienią  2017  roku odbyło się  spotkanie z Gośćmi z Niemiec w sprawie organizacji wspólnego projektu profilaktycznego.


Rok szkolny 2018/2019


 

Współpraca naszego Ośrodka ze szkołą partnerską w Zirchow to wspólne Mikołajki, przyjemna nauka matematyki, zabawa podczas balu karnawałowego, zawody sportowe podczas „Ekospartakiady”, turniej piłki nożnej, poznawanie uroków okolic Zirchow podczas miłych pobytów w szkole partnerskiej, wiele radości podczas rozwiązywania krzyżówek, zajęć artystycznych oraz  przygotowywania smacznych potraw.

 Znajdź na stronie

Obiekty, z których korzystamy

Statystyka

Odsłon : 264656

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości