Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Przedszkole - Aktualności

Dzień Dziecka w przedszkolu- wizyta w McDonald's

W czwartek 6.06.2019 roku przedszkolaki świętowały niedawno zakończony Dzień Dziecka.
Zgodnie z życzeniem dzieci wybraliśmy się do McDonald's. Już sama przejażdżka autobusem
miejskim dla niektórych przedszkolaków była frajdą. W McDonald's zjedliśmy frytki i lody.
Otrzymaliśmy pamiątkowe maskotki. Pobawiliśmy się na zjeżdżalni i spacerkiem wróciliśmy
z uśmiechami na twarzy do przedszkola.

K. Warś

GALERIA ZDJĘĆ

 

ZAJĘCIA KULINARNE PRZEDSZKOLAKÓW

W środę 5 czerwca 2019 roku przedszkolaki przyjęły zaproszenie pani Gabrysi Bulczak- Kulki i klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia do udziału w zajęciach kulinarnych, w pracowni kucharskiej. Było ciekawie, wesoło i smacznie...
Pierwsze zadanie jakie postawiono przed przedszkolakami to usmażenie własnoręcznie naleśnika / oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, przy asekuracji i udziale nauczyciela/.
Wykonania tego zadania podjął się Maksymilian i wykonał je profesjonalnie.
Kolejne zadanie dla wszystkich przedszkolaków polegało na rozsmarowaniu nadzienia na przygotowanych naleśnikach i zwinięciu ich w dowolnie wybrany sposób.
A potem nastąpiła chwila najprzyjemniejsza.... spożywanie przygotowanych naleśników. Mniam...
To nie koniec atrakcji....
Przedszkolaki z panią Gabrysią i kolegami z kl.I kucharskiej przygotowały ciasto na muffinki.
Każdy przedszkolak miał w tym swój udział. Jedni wsypywali mąkę, cukier, proszek do pieczenia, inni wlewali olej , jeszcze inni wbijali jajka. A następnie robot dokończył za nas pracę ucierając masę.
Kiedy była już gotowa każdy przedszkolak wlewał ją do swoich foremek.
Gdy wszystkie foremki zostały napełnione pani Gabrysia umieściła muffinki w nagrzanym piekarniku.
Z niecierpliwością i ciekawością oczekiwaliśmy co z tego wyniknie.
Po pewnym czasie pani wyjęła z piekarnika pachnące, jeszcze gorące muffinki .
Zabraliśmy je ze sobą do przedszkola, a potem do domu, żeby poczęstować naszych bliskich.
Dziękujemy pani Gabrysiu! To było bardzo ciekawe doświadczenie kulinarne.

Przedszkolaki

K. Warś

GALERIA ZDJĘĆ

 

Zajęcia czytelnicze w przedszkolu

Maj to miesiąc związany z książką i czytelnictwem. Jak co roku, przedszkolaki z naszego przedszkola, miały możliwość uczestniczenia w bloku zajęć tematycznych poświęconych tym zagadnieniom. 9 maja 2019 roku gościliśmy w przedszkolu mamę Mikołaja z gr.III, która przyniosła ze sobą książkę ,, Przygody kota Filemona" i przeczytała ją wszystkim przedszkolakom. Czytanie bajek przez rodziców bardzo spodobało się naszym dzieciom.
15 maja 2019 roku odwiedziliśmy w naszej bibliotece szkolnej panią Kasię, która opowiedziała nam o zbiorach bibliotecznych, o pracy bibliotekarza i pokazała zbiory książek dla dzieci.Każda grupa przedszkolna wypożyczyła książeczki do przeczytania w  przedszkolu.22 maja 2019 roku przedszkolaki wyruszyły do Biblioteki Miejskiej, gdzie panie bibliotekarki przygotowały dla naszych dzieci bardzo ciekawe zajęcia biblioteczne. Mieliśmy możliwość posłuchania ciekawych bajek i wierszy czytanych przez panie. Oglądaliśmy wybrane przez panie książeczki dla dzieci.
Kolorowaliśmy obrazki związane z biblioteką. Wspólnie z panią bibliotekarką przeczytaliśmy tekst wyrazowo- obrazkowy. Wszystkim zajęcie biblioteczne bardzo się podobały.Książka i jej czytanie towarzyszą przedszkolakom nie tylko w miesiącu maju, ale przez cały rok. Książki są naszymi przyjaciółmi zawsze.

K. Warś

GALERIA ZDJĘĆ

 

Wycieczka do straży pożarnej

16 maja wszystkie grupy przedszkolne  i klasa p.Zosi i p. Grażynki uczestniczyły w wycieczce do jednostki straży pożarnej na Warszowie.
To interesujące spotkanie ze strażakami odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu realizowanego w przedszkolu Bezpieczne Przedszkole.
Przybyliśmy na miejsce autobusem. Tam czekały na dzieci nie lada atrakcje.Był pokaz sprzętu do gaszenia pożarów,pojazdy strażackie, pokaz
zjeżdżania strażaków po rurze i próby używania armatki wodnej przez dzieci. Wszyscy chętni mogli  ubrać strażacki hełm i poczuć się jak prawdziwy strażak!
Było wykazywanie się wiedzą  o bezpiecznym zachowaniu i postępowaniu na wypadek pożaru.Dzieci wiedziały jakie są numery alarmowe do straży pożarnej.
Robiliśmy pamiątkowe zdjęcia,a na koniec wycieczki strażacy otrzymali pracę plastyczną wykonaną specjalnie na tę okazję przez dzieci. Podziękowaliśmy  za te wszystkie atrakcje także  ogromną torbą cukierków na osłodę trudnego i odpowiedzialnego zawodu strażaka.
Strażacy zaprosili nas znowu za rok !
E.M.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Z wizytą w pizzerii

W piątek 15 lutego 2019 roku przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w pizzerni Da Grassoz okazji niedawno minionego Światowego Dnia Pizzy. Dzięki gościnności i życzliwości właścicieli pizzerni Da Grasso i jej pracowników, dzieci miały możliwość samodzielnego przygotowania pizzy oraz degustowania po uprzednim upieczeniu jej przez pracowników pizzerni. W trakcie przygotowania własnej pizzy dzieci bawiły się doskonale i z wielkim zaangażowaniem podeszły do tego zadania. Zadowoleni, z mnóstwem wrażeń i z pełnymi brzuchami wróciliśmy do przedszkola.
Dziękujemy pizzerni Da Grasso za przyjęcie i fantastyczną zabawę.

Katarzyna Warś

Dyrekcja, grono pedagogiczne, przedszkolaki i rodzice z Przedszkola
w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Świnoujściu BARDZO DZIĘKUJĄ   
właścicielom i pracownikom Pizzerni Da Grassso w Świnoujściu za miłe przyjęcie,
gościnę, możliwość własnoręcznego przygotowania pizzy przez dzieci i sponsorowanie poczęstunku dla przedszkolaków. Dzięki  WIELKIEMU SERCU, które nam PAŃSTWO okazaliście, nasi najmłodsi podopieczni mogli odbyć ciekawe warszaty kulinarne.

DZIĘKUJEMY !!!!!

GALERIA ZDJĘĆ

 

Bal karnawałowy w przedszkolu

24 stycznia odbył się w naszym przedszkolu „Zimowy Bal Karnawałowy”. Do pięknie udekorowanej stołówki przybyło aż czterech policjantów, strażak, kierowca rajdowy, japoński wojownik  ninja, żółw Turtles, rycerz oraz wróżka i księżniczka jednorożców. Bal rozpoczął się od słów: „Jest karnawał, w karnawale urządzamy huczne bale, tak więc koleżanko i kolego baw się na całego”. I tak też było- tańce, tańce i tańce oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Na koniec każdy przedszkolak miał zrobione zdjęcie w pomysłowej fotobudce. Mamy nadzieję, że za rok dopiszą nam tak samo wyśmienite humory i ochota na pląsy.
I.S

 

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

21 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość- „Dzień Babci i Dziadka”.
Przybyło do nas naprawdę wielu gości. Babcie i Dziadkowie mieli okazję posłuchać wierszy i piosenek oraz gry na instrumentach perkusyjnych, a także zatańczyć ze swoimi wnukami zgrabnego walczyka. Oczywiście nie zabrakło upominków przygotowanych przez wnuczęta. Po występach wszyscy zasiedli do odświętnie nakrytych stołów, gdzie królowały słodkości przygotowane przez rodziców. Tego dnia były uśmiechy i radości, a także łzy wzruszenia -bo zawsze powtarzamy, że swoich dziadków bardzo kochamy.     I.S

 

Muzyczne Spotkanie Opłatkowe

SPOTKANIE OPŁATKOWE W PRZEDSZKOLU

17 grudnia 2018 r. odbyło się „Muzyczne Spotkanie Opłatkowe” w naszym przedszkolu.
Dzieci wraz ze swoimi paniami przedstawiły zimowo- świąteczny występ artystyczny.
Nie zabrakło piosenek o Mikołaju, zimie, bałwankach i śnieżynkach. Przedszkolaki zagrały również kolędę ”Lulajże Jezuniu” na dzwoneczkach i trójkątach. Rodzice, którzy licznie przybyli na tą uroczystość przygotowali wiele słodkości, były: makowce, serniki, makówki, kolorowe galaretki. Naszym gościem  był oczywiście Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom łakocie. Życzenia złożyła pani dyrektor Krystyna Makowska. Było to ciepłe i niezwykle urocze spotkanie.     I.S

 

Mikołajki jeszcze

7 grudnia  w naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki. Dzieci, w  oczekiwaniu na Świętego Mikołaja spędziły miło czas na wspólnej zabawie i wykonywaniu mikołajkowych zadań, m.in.: szukanie czerwonych kopert, układanie puzzli, rzucanie śneżkami do celu, ubieranie chonki.Nie zabrakło też wspólnych zabaw przy muzyce. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały Śwętemu Mikołajowi piosenki i wiersze, których uczyły się przez ostatnie dni. Wszystkie dzieci były uradowane, gdyż otrzymały od Mikołaja prezenty, za które jeszcze raz bardzo dziękują. Spotkanie z Mikołajem zakończyło się wspólnym poczęstunkiem. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Pań z przedszkola za pomoc i wsparcie w przygotowaniu tego spotkania, a także Świętemu  Mikołajowi wraz ze Śnieżynkami i Reniferem za przybycie i uszczęśliwienie przedszkolaków, a przede wszystkim  dzieciom za to, że były : )
Małgorzata WarlińskaGALERIA ZDJĘĆ

 

WPŁYW RUCHU I DIETY NA ROZWÓJ DZIECKA

Dnia 28 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się impreza pod hasłem ,,Wpływ ruchu i diety na rozwój dziecka''.
Spotkanie przeznaczone było  głównie dla rodziców dzieci przedszkolnych, ale nie tylko. Panie Joanna Piotrowska - fizjoterapeuta oraz Olga Gołacka, przedstawiły prezentację o wpływie ruchu na rozwój dziecka, a  pani Joanna Ulaczyk-Surowiec prezentację o znaczeniu hipoterapii w rozwoju ruchowym dziecka.
Następnym punktem spotkania był wykład pani dietetyk Joanny Wojtyłko na temat diety i pułapek dietetycznych, w które wpadają nasze dzieci.
W trakcie spotkania można było zadawać pytania dotyczące zarówno rozwoju fizycznego, jak i zdrowego odżywiania. Rodzice będący na spotkaniu byli zainteresowani prezentowaną  tematyką  i bardzo zadowoleni z jego formuły.
Grupa średniaków ze swoimi paniami: Ewą, Olgą i Kasią,  przygotowała soki warzywne i owocowe oraz zdrowe przekąski do degustacji.
W czasie, gdy opiekunowie uczestniczyli w  spotkaniu, dzieci miały zorganizowane zajęcia ruchowe oraz plastyczne pod opieką pań: Izy, Kasi i Kasi.

 

Dzień pluszowego misia w przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia W Przedszkolu
26 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia kulinarne pt „Przygotowujemy smakołyki na misiowe przyjęcie”. Do współpracy zaprosiliśmy klasę ZET”A”SP. Dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały smakowite przekąski- były misiowe kanapki z nutellą, krakersowe kąski z żółtym serem w kształcie misiów, kruche ciasteczka o fantazyjnych formach i bajeczne jeżyki z sałatki jarzynowej. Przedszkolaki i goście zasiedli wspólnie do bogato zastawionych stołów i próbowali wszystkich pyszności. Po biesiadzie grupa bawiła się przy misiowych piosenkach. Nie zabrakło dyplomów i łakoci na pożegnanie. Myślę, że Pluszowy Miś chciałby mieć codziennie takie wspaniałe przyjęcia.  I.S

 

Przedszkolak i- 100 lecie Odzyskania Niepodległości

W piątek 9 listopada 2018 roku przedszkolaki
z Przedszkola w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym uczciły setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
O godzinie 11.11 wraz ze wszystkimi wychowankami  i pracownikami Ośrodka
odśpiewaliśmy hymn Polski i uczestniczyliśmy w krótkim apelu.
Po nim,  wszystkie przedszkolaki z uśmiechem na twarzy
i biało-czerwonymi chorągiewkami  w rękach, przemaszerowały radośnie
na Plac Wolności, a następnie na Plac Słowiański pod pomnik Bohaterom Walki
o Niepodległość Rzeczypospolitej. Tam, z  białych i czerwonych zniczy,  ułożyliśmy kształt serca
i na dowód naszej wdzięczności bohaterom, zapaliliśmy je.
Pod pomnikiem wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Najmłodsi wychowankowie Ośrodka z pewnością zapamiętają wspólne świętowanie
odzyskania Niepodległości przez nasz kraj  i w przyszłości chętnie będą  obchodzić kolejne rocznice.

K.Warś

GALERIA ZDJĘĆ

 

KOCHAM CIĘ POLSKO

W środę 31 pażdziernika 2018 roku odbył się turniej ,, Kocham Cię Polsko" , którego organizatorem było Przedszkole w SOSW, a uczestnikami dzieci z przedszkoli specjalnych i przedszkoli z oddziałami integracyjnymi z terenu naszego miasta.  
W turnieju uczestniczyły przedszkolaki :
- z Miejskiego Przedszkola nr 5 ,, Bajka"
- z  Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 ,, Tęcza"
- oraz z Przedszkola w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym.
Na  wesoło , radośnie, chcieliśmy uczcić setną  rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości i utrwalić w pamięci najmłodszych to ważne wydarzenie.
Uczestnicy spotkania przynieśli ze sobą  własnoręcznie wykonane obrazki, pokazujące z czym kojarzy się każdemu dziecku słowo ojczyzna. Tymi ilustracjami ozdobiliśmy salę.
Przedszkolaki obejrzały krótką prezentację ,, Polskie Symbole Narodowe", utrwalającą informacje o fladze, godle i hymnie narodowym Polski.  Następnie przystąpiliśmy do rozmaitych zadań przygotowanych dla najmłodszych przez organizatorów:
- wykonania drużynowo pracy plastycznej - wyklejanie w ramach konturów Polski, barw narodowych, białymi i czerwonymi serduszkami;
- udzielania odpowiedzi na pytania związane z Polską, które każda drużyna losowała przy pomocy barwnego koła;
- wyboru spośród wielu ilustracji tylko tych , które dotyczą Polski / flaga, godło, kontury Polski/
- układanie z puzzli obrazu Polski na mapie, według wzoru.
Dodatkowo każda z drużyn przygotowała wiersz,  piosenkę albo taniec związany z naszą ojczyzną i zaprezentowała podczas turnieju. Za wykonane zadania  drużyna otrzymywała chorągiewki biało- czerwone, które zostały zabrane przez dzieci do przedszkoli po zakończeniu turnieju.
Pomiędzy wykonywanymi zadaniami uczestnicy mieli również możliwość wspólnej zabawy, np.:
- z chorągiewkami biało- czerwonymi przy piosence ,, Jesteśmy Polką i Polakiem"
- z biało- czerwonymi balonikami przy piosenkach ,, Bawmy się..." i ,, Polsko śpiewam dla Ciebie".
Po wykonaniu wszystkich zadań i wspólnej zabawie nadszedł czas na podsumowanie turnieju i wręczenie dyplomów oraz nagród przez panią Dyrektor SOSW Bernardetę Kołdunek.
Na zakończenie wspólnego spotkania wszyscy przemaszerowaliśmy na dziedziniec Ośrodka, skąd wypuściliśmy w niebo biało- czerwone baloniki.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Kubusiowi Przyjaciele Natury

W czwartek 11 października 2018 roku przedszkolaki z naszej placówki rozpoczęły udział w realizacji ogólnopolskiego programu ,, Kubusiowi Przyjaciele Natury". Tego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Wolńskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach. Już sama podróż promem i autobusem komunikacji miejskim, linii nr 10, była dla naszych dzieci prawdziwą frajdą.Wszystkie dzieci pamiętały o zasadach bezpieczeństwa podczas podróży środkami komunikacji i podczas poruszania się po ulicach. Dzięki temu cali i zdrowi dotarliśmy  do Międzyzdrojów. Tam czekała na nas przemiła pani przewodnik, która oprowadziła nas po Muzeum Przyrodniczym, a następnie  zabrała nas na długi spacer do Zagrody Pokazowej Żubrów. Dzięki gościnności pracowników Wolińskiego Parku Narodowego mogliśmy poznać przyrodę tego pięknego miejsca.
Tego dnia była piękna, słoneczna pogoda.Po drodze zatrzymaliśmy się przy wejściu do  lasu i zjedliśmy drugie śniadanie, które wyjątkowo na świeżym powietrzu wszystkim smakowało. W Zagrodzie Pokazowej zobaczyliśmy różne zwierzęta: oczywiście żubry, ale także dziki, łanie, jelenia i bielika. Zwierzęta wyjątkowo się ożywiły i chyba specjalnie dla nas dały  prokaz swoich typowych zachowań. Spacerując po Wolińskim Parku Narodowym podziwialiśmy roślinność tam występującą i jej wygląd jesienią. Wszystkim dzieciom wycieczka bardzo się podobała. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy na obiad do przedszkola. Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam w opiece nad swoimi dziećmi i wspólnie z nami wybrali się na tę wycieczkę. Dziękujemy również Dyrektorowi Wolińskiego Parku Narodowego za umożliwienie nam darmowego zwiedzania Muzeum WPN i Zagrody Pokazowej Żubrów. Ogromne podziękowania kierujemy również pod adresem pani przewodnik, która z dużą cierpliwością oprowadzała nas,  pokazywała i opowiadała ciekawostki z życia zwierząt.  
Katarzyna WarśGALERIA ZDJĘĆ

 

Dzień przedszkolaka

20 września z okazji Dnia Przedszkolaka, nasze dzieci udały się na wycieczkę na promenadę, nadmorską kolejką turystyczną „Świnoujście Express”. Podróż ciuchcią bardzo się przedszkolakom podobała. Najsłodszym i najbardziej wyczekiwanym momentem wycieczki był zakup deseru. Po zjedzonych ze smakiem lodach i gofrach ( dla każdego coś dobrego) udaliśmy się na spacer po promenadzie. Wycieczka była niezwykle udana. Dziękujemy mamom z grupy III- pani Malwinie i pani Joannie za sfinansowanie przejazdu ciuchcią.
I. S.

 

Wycieczka do policjantów

14 września, w ramach Ogólnopolskiego Programu Bezpieczne Przedszkole, nasze przedszkolaki wybrały sią na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji
w Świnoujściu.Był to kolejny etap  przekazania dzieciom wiedzy i umiejętności mający uchronić je w przyszłości przed niebezpieczeństwem i przygotować do rozważnego poruszania się po ulicy.Dzieci dowiedziały się od pani policjantki,  gdzie można otrzymać pomoc i do kogo o nią się zwrócić.Przedszkolaki wiedzą , że nie należy odchodzić od opiekuna i samemu przebywać na ulicy.Dzisiaj też już wiedzą , że przechodzi się tylko po pasach na zielonym świetle.  Atrakcją wycieczki było przebywanie w policyjnym radiowozie na sygnale i oglądanie sprzętu, którym posługują się policjanci na co dzień.
Dzieci odwiedziły też psa ,który pomaga  w służbie policjantom.
Nigdy nie jest dość mówienia o bezpieczeństwie, dlatego będziemy mówili o nim przez cały okres pobytu dzieci w przedszkolu.
Na zakończenie spotkania pani policjantka przyjęła od przedszkolaków wykonaną przez nich pracę plastyczną wraz z podziękowaniami za przekazane informacje.
E.M.

 

Koniec roku w przedszkolu

21.06.2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w przedszkolu. Na tę uroczystość przybyli rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele i terapeuci pracujący w placówce. Nasze przedszkolaki ze swoimi paniami przygotowały występ artystyczny. Były wesołe pląsy oraz recytacja wierszyków. Goście mieli również okazję obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą zdjęcia z czterech lat pobytu w przedszkolu naszego tegorocznego absolwenta Sebastiana B. Podziękowania za wspaniałą pracę i życzenia wakacyjne przekazała pani dyrektor Krystyna Makowska. Na koniec przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz letnie upominki - zestawy zabawek do piaskownicy.
To był dla nas bardzo udany i radosny rok szkolny.
I.S

GALERIA ZDJĘĆ

 

Lampa Alladyna

W czwartek 14 czerwca 2018 roku odbyło się ciekawe przedstawienie przygotowane przez licealistów Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu pt.: ,,Baśn o Alladynie i cudownej lampie".

Wszystkim widzom zarówno tym najmłodszym, tj. dzieciom z przedszkola i młodszych klas szkoły podstawowej, jak i tym najstarszym, czyli nauczycielom i opiekunom przedstawienie bardzo się podobało
i zostało nagrodzone przez widownię gromkimi brawami.
Dziękujemy  młodzieży liceum oraz paniom  Iwonie Dominiak, Edycie Rozenfeld i Joannie Szafrańskiej za tę piękną inicjatywę i prosimy o kolejne.

K. Warś

 

Spotkanie z fretkami

13 czerwca 2018 roku w sali nr 31 budynku szkoły odbyło się spotkanie z ciekawym zwierzątkiem - fretką oraz z paniami, które zajmują się ich adopcją. Przedszkolaki miały wiele radości ze spotkania z nowo poznanym zwierzątkiem.
Wysłuchaliśmy ciekawych informacji na temat ich życia i sprawowania nad nimi opieki. Mieliśmy też możliwość pogłaskania fretki.

K. Warś

 

Przedszkolaki w kinie

W poniedziałek 11 czerwca 2018 roku dzieci z naszego Ośrodka,
w tym również przedszkolaki, zostały zaproszone z okazji Dnia Dziecka do kina w Świnoujściu Cinema 3 D, na bajkę: ,,Futrzaki ruszają na ratunek".
Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza w życiu wizyta w kinie.
Wszyscy zachowywali się wzorowo. Film animowany podobał się najmłodszym widzom.
Dziękujemy !
K. Warś

 

Przejażdżka fordem retro

We wtorek 5 czerwca 2018 roku przedszkolaki z okazji Dnia Dziecka uczestniczyły w przejażdżce fordem retro po ulicach naszego miasta. Nasza Marcelinka stwierdziła, że to nie jest samochód a czerwona kareta dla księżniczki, koledzy zaś to jej rycerze. W takiej bajkowej atmosferze minęła nam ta przejażdżka. Rozpoznawaliśmy, nazywaliśmy i podziwialiśmy różne rejony naszego miasta. Machaliśmy do przechodniów i przejeżdżających obok nas turystów, którzy równie życzliwie do nas machali. Wszystkim przedszkolakom ta przejażdżka bardzo się podobała i sprawiła wiele radości. Po zakończonej  podróży i podziękowaniach dla pana kierowcy udaliśmy się do kawiarni na obiecane lody, gdzie w ogródku kawiarnianym z apetytem je zjedliśmy.
Katarzyna Warś

 

Przedszkolny Dzień Rodziny

25 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dla najukochańszych mam, tatusiów, babć i dziadków z okazji Przedszkolnego Dnia Rodziny.
Mieliśmy przyjemność, wraz z panią dyrektor Krystyną Makowską, zaprezentować gościom majowe, muzyczne życzenia od dzieci. Były  pląsy do muzyki, rytmiczne granie, śpiewanie  i tańce. Uroczystość rozpoczął Czarek, który bezbłędnie powiedział piękny wierszyk  Marii Konopnickiej "Niezapominajki " i “rozmiękczył” tym serca naszych gości. Po pięknym zaprezentowaniu się dzieci wszystkich grup były oklaski i łzy wzruszenia. Urozmaiceniem spotkania była prezentacja multimedialna dokumentująca ostatnią naszą wycieczkę do Straży Pożarnej na Warszowie. Spotkanie zakończyło wręczenie własnoręcznie
wykonanych prezentów z tej okazji i wiersz patronki naszego Ośrodka mówiony przez Sebastiana.
Znalazła się też wspólna chwila wytchnienia przy kawie i cieście.
Zespół przedszkola.
E.M.

 

 

 

 

 

U strażaków

W piątek 18 maja 2018 roku braliśmy udział w wycieczce do jednostki Straży Pożarnej na Warszowie, która była zorganizowana przez panią Ewę w ramach realizacji przez nasze przedszkole ogólnopolskiego programu ,,Bezpieczne przedszkole".  Głównym celem tego programu jest przestrzeganie zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo. Realizowaliśmy tę wycieczkę w ramach współpracy z różnymi instytucjami.
Po śniadaniu przedszkolaki wraz z paniami Kasią W.,Izą, Olą, Mariolą, Wiesią i Kasią S. wyruszyły na miejską przeprawę promową.
Już podróż promem była dla niektórych przedszkolaków prawdziwą atrakcją. Potem krótki przejazd autobusem miejskim i dotarliśmy do celu naszej podróży, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji:
- możliwość wejścia do wozów strażackich, oglądania sprzętów strażackich,
- przymierzenia strojów strażaków, ich hełmów,
- gaszenie ognia przy pomocy węża strażackiego,
- pokaz zjazdu do akcji strażaków na rurze,
- możliwość zasygnalizowania akcji przeciwpożarowej, itp.  
Panowie strażacy przyjęli nas bardzo życzliwie i ciekawie opowiadali o swojej pracy.
Na koniec naszego spotkania podziękowaliśmy za umożliwienie nam poznania ich pracy i wręczyliśmy pamiątkowe dwa obrazki (przygotowane przez przedszkolaków) oraz słodkości.
Następnie usiedliśmy i urządziliśmy piknik, podczas którego zjedliśmy drugie śniadanie.
Wówczas zadowoleni i uśmiechnięci wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszego przedszkola.
W trakcie podróży środkami komunikacji miejskiej: autobusem, promem oraz w trakcie pieszego marszu po ulicach przypominaliśmy i utrwalaliśmy zasady bezpieczeństwa.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Straży Pożarnej za przyjęcie nas na terenie swojej jednostki!

K.Warś, E.Mayko, I.Santorek, O.Gołacka

GALERIA ZDJĘĆ

 

Konkurs recytatorski (przedszkolaki)

W środę 17 maja 2018 roku braliśmy udział w konkursie recytatorskim poświęconym twórczości Marii Konopnickiej,
organizowanym przez nasz Ośrodek dla wszystkich placówek oświatowych z terenu naszego miasta.
W kategorii ,,przedszkola" reprezentowali nas:
- Mikołaj A. gr.III, wiersz ,,Jabłoneczka"
- Sebastian B.gr.III, wiersz ,,Niezapominajki"
- Cezary O.gr.I, wiersz ,,Niezapominajki".

Mikołaj A. zajął I miejsce w kategorii ,,przedszkola". Pozostałe przedszkolaki otrzymały wyróżnienia za interpretację wierszy Marii Konopnickiej.
Gratulujemy wszystkim przedszkolakom biorącym udział w konkursie recytatorskim.

K. Warś

 

Dzień bibliotekarza

W środę 16 maja 2018 roku nasze przedszkolaki były z wizytą w Bibliotece Miejskiej w Świnoujściu. W ten sposób  obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza. Panie z Biblioteki Miejskiej
przygotowały dla przedszkolaków ciekawe zajęcia biblioteczne. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobało się w bibliotece,
a niektórzy zapowiedzieli, że przyjdą tu po książeczki ze swoimi rodzicami. Złożyliśmy życzenia paniom bibliotekarkom
i podarowaliśmy pamiątkowy obrazek własnoręcznie przygotowany przez Sebastiana B. z grupy III oraz bukieciki konwalii.

Katarzyna Warś

GALERIA ZDJĘĆ

 

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy pani Prezes Grażynie Kołowieckiej oraz całemu  Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Świnoujściu za wsparcie naszych działań związanych z organizacją II  EKO-Spartakiady "Moja Wyspa" dla przedszkoli specjalnych oraz przedszkoli z oddziałami integracyjnymi z terenu miasta Świnoujścia i okolic.
Dziękują:
Dyrekcja i grono pedagogiczne oraz dzieci i rodzice Przedszkola w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świnoujściu.

Dzieci uczestniczące w II EKO-Spartakiadzie dla przedszkoli specjalnych oraz z oddziałami integracyjnymi z terenu miasta Świnoujścia i okolic wraz z Dyrekcją i gronem pedagogicznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, serdecznie dziękują Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Świnoujściu za udostępnienie hali OSiR dla działań związanych z naszym przedsiewzięciem

DZIĘKUJEMY!

Dyrekcja, nauczyciele, rodzice wraz z dziećmi z przedszkola w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świnoujściu serdecznie dziękują Wydziałowi Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście za wsparcie, związane z organizacją II EKO-Spartakiady "Moja Wyspa" dla przedszkoli specjalnych oraz z oddziałami integracyjnymi z terenu miasta Świnoujścia i okolic.


Dziękujemy!

Dyrektor oraz dzieci z przedszkola w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Świnoujściu wraz z gronem pedagogicznym serdecznie dziękują Nadleśnictwu Międzyzdroje za wsparcie finansowe w postaci darowizny przekazanej na rzecz działań proekologicznych związanych z organizacją II EKO-Spartakiady dla przedszkoli specjalnych oraz z oddziałami integracyjnymi z terenu miasta Świnoujścia i okolic zatytułowanej "Moja Wyspa".


Dziękujemy!!!!!

PODZIĘKOWANIE DLA ZAKŁADU WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W ŚWINOUJŚCIU

Dzieci, rodzice, nauczyciele i Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu SERDECZNIE DZIĘKUJĄ Zarządowi Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu za przekazaną darowiznę na rzecz naszej placówki, na wzbogacenie wyposażenia działającego w SOSW Przedszkola oraz na organizację II EKO-Spartakiady "Moja Wyspa" dla przedszkoli specjalnych oraz z oddziałami integracyjnymi z terenu miasta Świnoujścia i okolic.


DZIĘKUJEMY!

 

II EKO-Spartakiada "Moja wyspa"

W środę 25 kwietnia 2018 roku na hali OSiR-u od godziny 10:00 do 12:15 gościliśmy przedszkolaków z przedszkoli specjalnych i integracyjnych z terenu miasta Świnoujścia i okolic, którzy przybyli na II EKO-Spartakiadę "Moja wyspa".
Gościliśmy również Prezydenta Miasta Świnoujście pana Janusza Żmurkiewicza, który objął nasze przedsięwzięcie Honorowym Patronatem. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli:
Zastępca Prezydenta pan Paweł Sujka, Naczelnik Wydziału Edukacji UM pani Janina Śmiałkowska,Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu pani Małgorzata Bogdał, pan leśniczy  Mirosław Słupecki, pan Zbigniew Kimel przewodniczący LOP, przedstawiciele PEC w Świnoujściu oraz publiczność wśród której pojawili się seniorzy z Domu Dziennego Pobytu Seniora, rodzice dzieci biorących udział a także uczniowie i nauczyciele z SOSW w Świnoujściu. Tegoroczna EKO-Spartakiada "Moja wyspa" jest integralną częścią obchodów 60 lecia istnienia naszej placówki. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wielu przyjaciół, którzy wspierają  nasze działania.

W EKO-Spartakiadzie uczestniczyło sześć drużyn pięcioosobowych z następujących przedszkoli:

 • niepublicznego przedszkola specjalnego przy kole PSOUU w Kamieniu Pomorskim
 • z niepublicznego przedszkola specjalnego w Świnoujściu ,,Jeżyk”
 • z przedszkola miejskiego ,,Bajka” w Świnoujściu
 • z przedszkola z oddziałami integracyjnymi ,,Tęcza” w Świnoujściu
 • drużynę z Zirchow
 • oraz z przedszkola specjalnego w SOSW w Świnoujściu


Przedszkolaki wykonywały rozmaite zadania:

 • pokonywały tory przeszkód, aby dostać się na naszą EKO-wyspę;
 • oczyszczały ze śmieci EKO-rzekę, dokonując segregacji odpadów do ekologicznych toreb;
 • łowiły w czystej już rzece płynącej przez naszą EKO-wyspę zdrowe rybki;
 • wykonały plakat obrazujący naszą wyspę, wyklejając ją w ramach konturów bibułą oraz doklejając elementy, które kojarzą się z naszym regionem: wiatrak,żaglówki, rybki, rowery, statki itp.

Dodatkowo każda drużyna przygotowała krótką prezentację proekologiczną: piosenka, taniec, wiersz, inscenizacja, którą zaprezentowała podczas spotkania. Każda z drużyn już wcześniej w swoim przedszkolu przygotowała pracę plastyczną związaną z tematyką spotkania, które to prace można było podziwiać na sali hali OSiR-u.
Pomiędzy konkurencjami wszyscy uczestnicy zaakcentowali fakt, że tegoroczna EKO- Spartakiada odbywa się w roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i zatańczyliśmy, przy chustach animacyjnych z balonikami w barwach narodowych, wesoły taniec do piosenki "Bądź razem z nami...". Wszystkie dzieci wykonały zadania jakie organizatorzy przed nimi postawili. W związku z tym komisja oceniająca zmagania przedszkolaków postanowiła ogłosić, że wszystkie drużyny są zwycięzcami II EKO-Spartakiady i postanowiła wszystkich wyróżnić i nagrodzić. Naczelnik Wydziału Edukacji UM Świnoujście pani Janina Śmiałkowska oraz Dyrektor SOSW pani Bernardeta Kołdunek i wicedyrektor pani Krystyna Makowska wręczyły zwycięskim drużynom nagrody w postaci grawertonu, zestawu pomocy dydaktycznych, zabawek dla każdego przedszkola. Dodatkowo każde dziecko otrzymało mały upominek od naszych sponsorów a nauczyciele przygotowujący dzieci do EKO- Spartakiady otrzymali podziękowania.

Ogromne podziękowania należą się naszym sponsorom, bez których to przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć:

GALERIA ZDJĘĆ

 • Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście
 • Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu
 • Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
 • Nadleśnictwo Międzyzdroje

Wspierali nas również:

 • Remondis Sp. z o.o.
 • Dekoratornia
 • F.H.U. ERGO

Wszystkim dziękujemy za życzliwość i wsparcie naszych działań.

K.W.

 

 

Urodzinki Marka i Mikołaja

20.04.2018 r. całe przedszkole na zaproszenie pani Malwiny i pani Joanny udało się do sali zabaw „Cuda Na Kiju” na 8 urodziny Marka i 7 urodziny Mikołaja. Zabaw nie było końca. Na jubilatów czekał okazały tort, który smakował wszystkim. Wesoło i głośno zabrzmiało „Sto lat, sto lat”. Dziękujemy mamie Marka i mamie Mikołaja za zaproszenie na tak miłą uroczystość.
I. S.


 

W BIBLIOTECE

 

 

„Niebieski kwiecień”
W ramach akcji - kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu - nasze przedszkolaki na zaproszenie Szkoły Podstawowej Nr 4 Z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu udały się 10.04.2018 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej na otwarcie wystawy prac plastycznych pt. „Razem z wami niewyAUTowani”. Na wystawie wśród wielu ciekawych prac mogliśmy podziwiać dzieło naszego przedszkolaka z grupy III - Mikołaja B. Brawo Mikołaju!!! Dziękujemy za zaproszenie do konkursu i możliwość zaprezentowania się przed większą publicznością. Mamy nadzieję, że osoby oglądające wystawę, choć przez chwilę zobaczyły, że każdy ma prawo postrzegać świat na swój sposób. I.S.

 

 

 

Poczytaj mi mamo i tato

W czwartek 12 kwietnia 2018 roku w Przedszkolu w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym
obchodziliśmy Dzień Książki pod tytułem ,,Poczytaj mi mamo i tato". W tematykę spotkania wprowadziła nas piosenka ,,Cała Polska czyta dzieciom" śpiewana przez gwiazdy polskiej estrady oraz puzzle, które dzieci ułożyły bez problemów i odczytały treść  dzisiejszego święta. Zaprosiliśmy na Dzień Książki mamę Mikołaja A. panią Anię, która przyniosła ulubioną książeczkę swojego syna ,,Masza i niedźwiedź" i przeczytała jeden z rozdziałów wszystkim przedszkolakom. Wszyscy słuchaliśmy czytanej bajki z dużym zainteresowaniem.
Podziękowaliśmy mamie Mikołaja i zaprosiliśmy na kolejne spotkanie.
Odwiedziliśmy naszą bibliotekę szkolną. Pani Kasia opowiedziała nam o tym miejscu, pokazała ciekawe książeczki i wypożyczyła nam je do grup, abyśmy mogli po obiedzie wysłuchać bajek czytanych przez panie nauczycielki.
Po powrocie do przedszkola odwiedziliśmy ,,kąciki książek'' w każdej grupie. Dzieci z poszczególnych grup pokazały pozostałym przedszkolakom ich ulubioną książeczkę.Dowiedzieliśmy się z czego składa się książka i jak należy o nią dbać.
Ostatnim zadaniem było obłożenie naszych ulubionych książeczek w papierowe okładki. Z pomocą naszych pań i to zadanie wykonaliśmy.
Katarzyna Warś

 

Dzień wiosny

W środę 21 marca przedszkolaki przywitały  muzycznie wiosnę. Do zabaw zaprosiliśmy klasę III p.Iwonki Stasiak i rodziców przedszkolaków.Gościnnie zawitał  do nas Szymon. Zabawom przyglądała się p. dyrektor Ośrodka  i chętne nauczycielki. Amelka pięknie przebrana za panią wiosnę witała dziewczynki i wszystkie panie  zielonymi wiankami. Chłopcom przypięła wiosenne kwiaty do ubrań. Razem z przedszkolakami wiosnę witały ich ukochane panie.Był marsz bocianów, wiosenny deszczyk i wlatujące do ula pszczółki. Dzieci grały na parasolach kroplami deszczu, falowały wiosennymi chmurkami do melodii i akompaniowały na patyczkach marszowy spacer pani wiosny. Wesołe zielone baloniki fruwały na chuście animacyjnej aż pod sufit. Przy dźwiękach śpiewu ptaków radości  było co niemiara. Na koniec muzycznych zabaw pani wiosna Amelka nagrodziła wszystkie dzieci za udział w zabawie żółtymi kurczaczkami a pani Iwonka osłodziła zabawę słodkościami w wiosennych kolorach.Teraz to już na pewno wiosna nas nie opuści.

Zajęcia prowadziła Ewa Mayko.

dodała E.M

 

W Liceum Ogólnokształcącym

We wtorek 20 marca 2018 roku przedszkolaki zostały zaproszone do Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I.  
Z materiałów przygotowanych przez panie Joannę Szafrańską i Edytę Rozenfeld
oraz licealistów wykonaliśmy kartki i ozdoby wielkanocne. Młodzież pomagała wytrwale przedszkolakom
w stworzeniu własnej kompozycji na kartkach świątecznych. Wykonane prace dzieci zabrały ze sobą do przedszkola.

Dziękujemy  organizatorom za gościnę i ciekawe zajęcia.
KW


GALERIA ZDJĘĆ

 

Pisanki, kraszanki...

Dnia 20 marca 2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia warsztatowe z rodzicami
„Pisanki, Kraszanki, Jajka Malowane”. W niezwykle ciepłej i przyjaznej atmosferze nasze przedszkolaki i ich rodzice tworzyli wielkanocne dekoracje. Powstały kolorowe palmy, zajączki, kurki, kurczęta, ptasie gniazdka, baranki i oczywiście ozdobne jajka. Nasi artyści zabrali  dekoracje do swych domów, więc mamy nadzieję, że święta będą w tych rodzinach bajecznie kolorowe. I. S.


 

Zabawa karnawałowa

Dnia 31 stycznia 2018 r odbyła się zabawa karnawałowa dla przedszkolaków i  uczniów z młodszych klas szkoły podstawowej. W zabawie uczestniczyła grupa  uczniów  z nauczycielami z Zirchow. Piękna dekoracja sali wprowadziła uczestników w tematykę zabawy  pod hasłem “W świecie baśni”. Uczniowie i przedszkolaki  byli przebrani za postaci z bajek. Bal prowadziły panie: Mariola i Iwona - przebrane za wróżki. Dzieci świetnie bawiły się przy muzyce, chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkursach i zabawach: przebierały nasiona (grochu, fasoli , słonecznika), układały puzzle z baśniowymi postaciami, odpowiadały na pytania dotyczące znanych baśni. Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.
M. Ż  

GALERIA ZDJĘĆ

 

Bal, Bal karnawałowy

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z grup przedszkolnych,
klas I-III, IV i ZET SP na
"Bal karnawałowy",
który odbędzie się 31 stycznia 2018 r.
w godzinach 10.00 -11.30 w stołówce Ośrodka.
Organizatorzy

 

Projekt WIĘCEJ RUCHU DLA MALUCHÓW

Projekt  „WIĘCEJ RUCHU  DLA MALUCHÓW ”  powstał w roku szkolnym 2015/2016. Adresowany był do młodszych dzieci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świnoujściu. Głównym  celem utworzenia sali aktywności ruchowej było  wytworzenie u przedszkolaków zainteresowania i potrzeby regularnej aktywności fizycznej. Autorki projektu Iwona Stasiak i Justyna Szandar, w imieniu pani dyrektor,  ubiegały się o pomoc finansową z Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG S.A. Niestety nie został on przyjęty do realizacji. Rok później, pani Stasiak, ponownie wnioskowała do LNG S.A  z prośbą o dofinansowanie projektu. W lutym 2017 roku otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź i rozpoczęliśmy realizację projektu. Zostały zakupione sprzęty sportowe i przybory gimnastyczne. Od października  2017 roku w sali aktywności ruchowej prowadzone są regularnie lekcje wychowania fizycznego dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej oraz młodszych uczniów z zespołów edukacyjno-terapeutycznych, zajęcia dla dzieci z naszego przedszkola oraz terapia dla najmłodszych uczestników z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Zajęcia w sali aktywności ruchowej  przynoszą wiele korzyści naszym dzieciom m.in. rozwijają aktywność w zabawie i umiejętność współpracy z rówieśnikami, usprawniają motorykę i doskonalą wytrzymałość fizyczną, uczą umiejętności rozładowywania napięć i emocji. Poprzez wprowadzenie radosnego nastroju i dobrego samopoczucia dzieci chętniej angażują się w zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu.
Jesteśmy wdzięczni i serdecznie dziękujemy firmie LNG S.A za pomoc w realizacji tego projektu.
iwosta 

Jasełka 2017

We wtorek 19 grudnia 2017roku w naszym Ośrodku odbyły się Jasełka. Jak co roku z bożonarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie oraz przedszkolaki. Na kilka chwil można było wczuć się w świąteczną atmosferę słuchając prezentujących swoje role aktorów oraz najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Zaangażowanie artystów, piękna , nastrojowa scenografia i stroje na długo pozostaną w pamięci widzów.
Wesołych Świąt
Anna Czyżewska

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Na święta musi być pięknie…

We wtorek, 5 grudnia nasze przedszkolaki i klasa III odwiedziły swoich starszych kolegów w Centrum Bibliotecznym Liceum Ogólnokształcącego. Panie Edytka i Asia przygotowały dla nas różne niespodzianki, którymi się zajmowaliśmy w murach pięknej i olbrzymiej szkoły. Z rozłożonych na stole elementów dekoracyjnych robiliśmy wspólnie piękne kartki bożonarodzeniowe, białe bałwanki (w tajemnicy powiem, że zużyliśmy na nie 2 pary skarpet i 2 kilo ryżu), piękne choinki z tekturki i orzechowe prezenty. Pan dyrektor przyszedł sprawdzić, jak sobie radzimy i zaprosił nas już na następne spotkania. Bardzo cieszymy się, że mamy takich dorosłych kolegów i koleżanki!!! A.M.


 

Cuda na kiju 2

W poniedziałek 4 grudnia 2017 roku zostaliśmy zaproszeni z okazji zbliżających się mikołajek do sali zabaw CUDA NA KIJU. Bardzo miło przyjęła nas właścicielka tego miejsca pani Hanna Mazowiecka.
Przedszkolaki i dzieci z klasy II oraz III szkoły podstawowej fantastycznie spędziły dwie godziny bawiąc się doskonale.Radości nie było końca.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy właścicielom tego wspaniałego miejsca za umożliwienie nam
zabawy w sali CUDA NA KIJU oraz za tak życzliwe przyjęcie.
Katarzyna Warś

 

Dzień Misia

W tym roku Światowy Dzień Pluszowego Misia, najhuczniej w naszym Ośrodku, obchodziły przedszkolaki i dzieci młodsze. Jak co roku, najlepiej przygotowane, z utęsknieniem czekały na misiowe święto i wizytę samorządowych misiów: Patryka, Łukasza i Adasia. Tym razem odwiedziła nas również miś - dziewczynka: Patrycja. Pluszowe misie częstowały słodkimi, własnymi podobiznami oraz dekorowały orderem kolorowego misia. Okazało się  również, że misie znalazły wielu dorosłych wielbicieli pluszaków! Już nie tylko panie nauczycielki są MISIOLUBNE; w gronie sympatyków są także panie z księgowości, wychowawczynie, panie z kuchni i pan konserwator. Jest nawet jeden łoś!
G.B-K

 

WYCIECZKA DO LASU

We wtorek 17 października 2017 roku przedszkolaki z naszej placówki rozpoczęły realizację
ogólnopolskiego programu ,,Kubusiowi przyjaciele natury". Wybraliśmy się tego dnia do lasu, aby podziwiać przyrodę jesienią i poznać ciekawostki z życia lasu o tej porze roku. Na leśnej polanie spotkaliśmy się z panem leśniczym Emiliuszem Czerwińskim, który opowiedział nam o lesie.
Pan leśniczy przygotował dla nas ognisko, przy którym mogliśmy upiec kiełbaski przyniesione z przedszkola.
Kiełbaski pieczone nad dymem z palącego się leśnego drzewa i spożywane na świeżym powietrzu wyjątkowo wszystkim smakowały.
Chwilę pobawiliśmy się na leśnej polanie i udaliśmy się do nieopodal położonego paśnika dla zwierząt, gdzie zostawiliśmy przyniesione ze sobą jabłka. To miejsce z paśnikiem jest nam dobrze znane, bo zimą byliśmy tu i przynieśliśmy dla głodnych zwierząt leśnych pożywienie: warzywa i owoce.
Po chwili rozmowy pożegnaliśmy pana leśniczego, podziękowaliśmy za gościnę i wręczyliśmy własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną jako pamiątkę naszego spotkania. Wyruszyliśmy następnie w drogę powrotną do przedszkola.
Krótki spacer po lesie, jazda autobusem miejskim, przemarsz do przedszkola i już byliśmy na miejscu w swoich grupach, gdzie czekał na nas obiadek.
Dziękujemy Nadleśnictwu Międzyzdroje  za umożliwienie nam pobytu w lesie Leśnictwa Świnoujście i za otrzymane gadżety odblaskowe.
Katarzyna Warś

GALERIA ZDJĘĆ

 

Akademia Aquafresh

Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh". Przedszkolaki 28.09.2017 poznawały zasady prawidłowego mycia ząbków podczas zajęć wstępnych pt." Zdrowy uśmiech". Po zajęciach dzieci obiecały, że będą dbać o ząbki każdego dnia.
I.S

 Znajdź na stronie

Obiekty, z których korzystamy

Statystyka

Odsłon : 217470

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości